Żyć jak ,,Wilk z Wall Street’’- recenzja filmu

Co byś zrobił gdyby brakowało Ci kilkaset dolarów, aby zarabiać milion tygodniowo? Główny bohater filmu pt. ,,Wilk z Wall Street’’, żeby to osiągnąć dawał łapówki, przemycał nielegalnie zarobione pieniądze, wprowadzał w błąd agentów FBI. Jednak największe przychody odnotowywał dzięki ,,wciskaniu kitu’’ swoim klientom.   

wilk z wall street Kariera Wilka z Wall Street rozpoczęła się gdy zdał on egzamin na maklera. Jednak  giełda szybko po tym upadła i przedsiębiorstwo w którym był zatrudniony zostało zamknięte. Jordan Belfort musiał poszukać innej pracy. Bohaterowi udało się znaleźć etat w firmie handlującej niskowartościowymi akcjami. Bardzo szybko zauważył, że dzięki odpowiednim technikom manipulacyjnym jest w stanie zarobić na tym miliony dolarów. Po pewnym czasie założył własną działalność, kupił ekskluzywne mieszkanie, najnowsze ferrari oraz zamienił swoją zwyczajną żonę na żonę modelkę. Belfort był kochany przez swoich pracowników. Widzieli w nim „boga”, który dał im lepsze życie pełne imprez, seksu, narkotyków ale przede wszystkim ogromnych pieniędzy. Jednak taka rozpusta nie mogła trwać wiecznie. Jego uzależnienia sprawiły, iż sięgnął dna.

Reżyser filmu Martin Scorsese pokazuje nam, że nie ma dla niego żadnych granic. Odważne sceny łóżkowe mogą doprowadzić do zawału gimnazjalistów oraz starszą część widowni. Najlepszym przykładem może być moment, w którym główny bohater wciąga ścieżkę kokainy z rozchylonych pośladków prostytutki. Na szczególne uznanie zasługuje gra aktorska Leonardo DiCaprio (często współpracującego ze Scorsese), który wcielił się w rolę tytułowego ,,Wilka’’. W mistrzowski sposób pokazał nam skrajną osobowość Belforta. W jednej scenie potrafił być wielkim przywódcą a następnie żałosnym narkomanem i słabym kochankiem. Męską część widowni na pewno zachwyci Margot Robbie, która zagrała drugą żonę Jordana. Jej uroda zapiera dech w piersiach a swoim głosem mogłaby zahipnotyzować każdego faceta. Na ekranie pojawiają się również Jonah Hill oraz Matthew McConaughey.

Wadą tego filmu może być to, iż trwa on około trzech godzin, a także wiele scen z długimi monologami ,,Wilka’’.

Reżyser w sposób prześmiewczy pokazuje nam styl życia bogaczy. Wprawia nas w zastanowienie, czy milion dolarów tygodniowo zapewni nam szczęśliwe życie?

the-wolf-of-wall-street_quer_article_landscape

Pomimo, że Jordan Belfort jest postacią negatywną, to jednak lubimy go. Kiedy dobro zwycięża (FBI), stajemy się smutni. Scorsese odwraca tradycyjny model, kiedy to kibicowaliśmy tym uczciwym oraz skromnym.

Największym zaskoczeniem może być jednak moment, kiedy wychodząc z kina przypomnimy sobie informację załączoną na początku seansu: ,,Film oparty na prawdziwych wydarzeniach’’. W Polsce na seans premierowy można było wybrać się już 3 stycznia 2014 roku.

http://www.youtube.com/watch?v=xLHSh19bOB8

Paweł Zabłocki

Zobacz więcej

Bażant

Bażant

Co się dzieje w Campusie Majdanek, wie nasz Bażant.