Tosty od serca

IMAG5913W poniedziałek ruszyła III edycja akcji „Świąteczne tosty”. Inicjatorami są studenci III roku DiKS. Celem akcji jest pomoc dzieciom z najbiedniejszych rodzin z parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej na lubelskim Felinie. Chociaż promocja akcji odbywa się głównie przez media społecznościowe i wśród studentów i wykładowców campusu na Majdanku nie brakuje chętnych, to jednak organizatorzy liczą na większą sprzedaż.

Zdaniem jednego ze studentów „tosty są podstawowym artykułem żywnościowym”. Są tanie i smaczne, a koszt jednego to zaledwie 2 zł. Nie jest to wygórowana kwota, a może sprawić, że na twarzach dzieci z ubogich rodzin, pojawi się uśmiech chociaż w ten jeden magiczny, świąteczny dzień – mówi Robert Góźdź, jeden z pomysłodawców akcji, student III roku DiKS.

W tym roku w organizację kiermaszu zaangażowanych jest około 10 osób. Do wtorkowego południa udało się uzbierać dopiero około 200 zł., ale potrzeby są znacznie większe. Niestety z roku na rok coraz mniej studentów zainteresowanych jest pomocą, jednak ci, którzy organizują akcję w tym roku, nie zrażają się i zapowiadają, że kolejna edycja na pewno się odbędzie.

Tosty są bardzo dobre. – Jeśli ta mała kanapka sprawi, że pomogę w szczytnym celu to zrobię to z ogromną przyjemnością. Bo przecież warto pomagać – powiedziała Ewelina Skowyra, studentka III roku DiKS.

Akcja potrwa jeszcze do czwartku. Zachęcamy do udziału. Pyszne tosty, jak również kawę i herbatę, znajdziecie w sali 222 DMMII. Niesienie dobra jest proste i nie kosztuje zbyt wiele, a Wy już dziś możecie poczuć się jak Święty Mikołaj!

Magdalena Rząd, Eryk Markowski – III rok DiKS

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz