Jest taki dzień… Opłatek IDiKS studenckim okiem

imag8606Wigilia. Jestem przekonany, że u większości z nas to słowo powoduje natychmiastowe przywołanie szeregu wybitnie naznaczonych emocjami wspomnień. Twarze i słowa bliskich, smak i zapach ulubionych potraw, wszystko to składa się w nieskończoną, aktualizowaną co roku całość. W środę, do swoich substytutów „wigilii”, miałem przyjemność dodać kolejne. Przyszło mi bowiem uczestniczyć w wydarzeniu szczególnym – spotkaniu opłatkowym Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Mogłoby się wydawać, że to zwyczajne „życzenia i do widzenia”. Nic bardziej mylnego! Ja i moi znajomi z roku mogliśmy się przekonać, że i tym razem „nasz Majdanek” jest wyjątkowy.

W auli zjawili się nie tylko najmłodsi żacy wraz z opiekunem I roku ks. dr. Markiem Pytko, ale znalazła się tam też większość pozostałych wykładowców naszego kierunku. Gościliśmy również tych, z którymi dopiero przyjdzie nam się spotkać podczas zajęć. Pojawiła się też rejestrująca wszystko ekipa PassionTV oraz grupa naszych kolegów i koleżanek z dłuższym uczelnianym stażem. Tak znakomita frekwencja, przynajmniej w jakiejś części, musiała być wynikiem wyczekiwanego tego dnia przez wszystkich widowiska. Tradycyjnie bowiem studenci pierwszego roku wystawili przedstawienie jasełkowe. Zaangażowanie i godziny ciężkiej pracy podczas prób nie poszły na marne. Audytorium wydawało się oczarowane, czemu dało wyraz długą owacją. Jako jeden z występujących w jasełkach aktorów – uważam to za sukces. Nie wypada mi też nie wymienić głównych autorów tego widowiska: Kaliny Wojtaszek, która sama napisała scenariusz i zajęła się reżyserią (!) oraz Leny Smolarek, której vocal (nazwany przez ks.dr. Pytko „anielskim”) na pewno zapadnie wszystkim w pamięć. Trzeba podkreślić również rolę Karola Siomy zręcznie używającego pianina i saksofonu i przez to wspaniale dopełniającego muzycznie grę aktorów. Dodając do tego czuwających nad wszystkim Roberta Góździa, Patryka Stypułę i Emila Janczaka muszę przyznać, że jeśli powodzenie nie było pewne to przynajmniej bardzo prawdopodobne.

dsc05582 dsc05589 dsc05595 dsc05615

Zgodnie z kolejnym punktem w programie naszego spotkania opiekun I roku odczytał tradycyjny fragment Ewangelii, poświęcił opłatki i wszyscy przystąpiliśmy do tej najcieplej wspominanej i najbardziej osobistej corocznej ceremonii. Muszę przyznać, że usłyszane życzenia będę wspominał jeszcze długo, podobnie jak prawdziwie rodzinną, bożonarodzeniową atmosferę panującą przecież między dopiero co poznanymi ludźmi. Tak, niespodziewanie okazało się, że wykładowcy też mają ludzkie oblicze i jestem przekonany, że moi znajomi podobnie jak ja już nie mogą się doczekać przyszłego roku spędzonego wspólnie w naszym Instytucie.

Krzysztof Chomicz

Zobacz relację z opłatka i życzenia Passion TV

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz