Święty Mikołaj na Felinie, czyli dobro powraca

Mikołaj daje prezentPewne gesty znaczą o wiele więcej niż myślimy a zwłaszcza, jeśli płyną z głębi serca. Zdecydowanie wizyta naszego „dziennikarskiego” Świętego Mikołaja u najmłodszych mieszkańców Felina, należy do tych momentów w naszym kalendarzu akademickim, który wielu dzieciom i studentom zapadnie na długo w pamięci. Uśmiech, radość i ten błysk w oku… widziane u tych najmłodszych, czasem znaczą więcej niż niejedno „dziękuję”, wypowiedziane lub nie.

Już po raz trzeci, dzięki studentom dziennikarstwa i komunikacji społecznej, Święty Mikołaj odwiedził dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących na Felinie. Połączone siły wszystkich lat pierwszego stopnia studiów, przez kilka ostatnich tygodni, drobiazgowo planowały najpierw zbiórkę środków a potem zakup prezentów dla najmłodszych. Dzięki współpracy z księżmi par. Trójcy Przenajświętszej na lubelskim Felinie, udało się dotrzeć z zaproszeniem na spotkanie ze Świętym Mikołajem, do blisko 80 rodzin. Były wspólne śpiewy, zabawa i oczywiście ten najbardziej ulubiony przez dzieci Święty, ten „od prezentów”. Był i dla każdego miał przygotowany przez pomocnice podarunek. Chętnie i cierpliwie pozował do zdjęć, a na koniec obiecał, że za rok przyjdzie znowu (jeśli oczywiście dzieci będą grzeczne:)

IMAG5916

IMAG5933

Grzeczni i na medal byli studenci naszego Instytutu. Od księży dostali w zamian ciepłą herbatę, ciastko, pamiątkowe kalendarze na 2016 rok i trzy skrzynki (niepryskanych) jabłek. Jednak największą nagrodą było dla nich widzieć te obdarowywane dzieci. Ich szczerą radość i wdzięczność. A „dziękuję”? Spokojnie. Wróci do nich szybko. Pewnie bardzo szybko. Bo dobro zawsze powraca.

IMAG5928 IMAG5946 IMAG5948 razem

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz