Studencka wrażliwość, czyli Święty Mikołaj na Felinie

„Do wyższych rzeczy jestem stworzony” – wyznacznikiem tej idei stała się, zorganizowana przez studentów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL już po raz piąty, Akcja Mikołajkowa dla potrzebujących rodzin z Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej na lubelskim Felinie. Inicjatywa, która – w sposób szczególny – pozwala uwierzyć, że Święty Mikołaj naprawdę istnieje niestrudzenie wykonując swoją misję względem drugiego człowieka.

Akcja, która miała pozostać jednorazową, bez wątpienia można już powiedzieć, wpisała się w kanon działań realizowanych w Instytucie. Tegoroczna edycja miała swój wyjątkowy charakter, stanowi bowiem zwieńczenie pomysłu, który narodził się w strukturach rocznika, kończącego w tym roku studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jej organizator i pomysłodawca – Robert Góźdź, mocno podkreśla: To wielki sukces nas wszystkich. Nie ma nic piękniejszego od szerokiego uśmiechu na twarzy dziecka, które oczekując na prezent po prostu go otrzymuje. Z perspektywy pięciu minionych lat, chciałbym powiedzieć szczere DZIĘKUJĘ.

Również i w tym roku, finał inicjatywy miał swoje miejsce na Felinie. W niedzielę 10 grudnia, grupa studentów, zarówno z pierwszego rocznika jak również i ze starszych lat, z przygotowanymi paczkami udała się z orszakiem Św. Mikołaja na spotkanie z czekającymi na Niego dziećmi. Jak każdego roku, całości wydarzenia towarzyszyło dużo śmiechu i zadumy nad faktem, że kolejny raz udało się dokonać rzeczy wyznaczającej miarę człowieczeństwa – pomóc potrzebującemu bliźniemu. Zebrane fundusze pozwoliły w tym roku na przygotowanie 39 paczek dla dzieci w różnej kategorii wiekowej.

Lubelski Felin nie był jednak jedynymi miejscem, któremu udało się pomóc. Instytucją która również otrzymała duże zasoby pomocy (w postaci zakupionych słodyczy), stał się Ośrodek dla Cudzoziemców w Kolonii Horbów. Należy podkreślić, że pyszności dostarczone przez strukturę Uczelnianego Samorządu Studentów, mają swój potężny udział w działaniu naszego Instytutu.

Na zwrócenie uwagi zasługuje również nieoceniona pomoc Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. Czynnie wspomagając Mikołajkową Akcję, zarówno pod kątem materialnym jak i mentalnym, już po raz wtóry stał się czynnym uczestnikiem podejmowanego działania.

Możliwość pomocy dobrze nam znanym podopiecznym, miejmy nadzieję, będzie miała swoją dalszą historię ­– mówi Robert Góźdź. Raz jeszcze apeluję do wszystkich, którzy pozostaną w strukturze Instytutu. Dzieci o Was nie zapomną. Nie zapomnijcie i Wy.

RG

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz