Słodki Tramwaj. Zmierz cukier- stop cukrzycy

W czwartek, 14 listopada 2013 w Lublinie odbyła się akcja pt „Słodki Tramwaj. Zmierz cukier- stop cukrzycy”. Miasto w ten sposób włączyło się w obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.

W zabytkowym trolejbusie ZIU-tek bezpłatnie mierzono pasażerom poziom cukru we krwi. Wystarczyło tylko wsiąść do trolejbusu na jednym z przystanków na trasie linii 156 (Chodźki, Lubartowska, Królewska, Zamojska, Fabryczna, Dr. Męczenników Majdanka) w godzinach 10.00-16.00. Przejazd był bezpłatny i każdy pacjent wysiadał z materiałami edukacyjnymi poświęconymi cukrzycy. W organizację akcji w Lublinie włączyło się wiele grup: Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie, Stowarzyszenie Wesoły Diabetyk, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Oddział w Lublinie.

W dniach od 14 do 23 listopada 2013 roku w innych miastach Polski również będzie można wykonać badanie poziomu cukru, w specjalnie do tego przydzielonych pojazdach (trambus w Łodzi, autobus w Rzeszowie, tramwaje w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie).

http://www.zyjebobiore.pl/- strona poświęcona cukrzycy

2

 

 

 

 

Paulina Lewandowska

 

Zobacz więcej

Bażant

Bażant

Co się dzieje w Campusie Majdanek, wie nasz Bażant.