W rytmie nadziei – koncert charytatywny

Koszulki z autografami: Roberta Kubicy i piłkarzy Górnika Łęczna, buty do tańca od Michała Malitowskiego dla fana „Tańca z gwiazdami” czy płyty z dedykacją od Zakopower, Dawida Kwiatkowskiego i Renaty Przemyk będzie można wylicytować już w najbliższą niedzielę 20 listopada. Niedaleko Lublina – w Niedrzwicy Dużej – odbędzie się aukcja charytatywna i koncert „W rytmie nadziei”. W gronie organizatorów jest nasza studentka – Emilia Kąkol. „Dlaczego w ogóle zaangażowałam się w to wydarzenie? Po pierwsze dlatego, że warto pomagać, – opowiada – a po drugie te chore dzieci pochodzą z mojej miejscowości. Martynkę znam osobiście, Mateuszek jest jeszcze mały, ale na pewno w przyszłości się poznamy”.

Tak opowiadała o wydarzeniu w audycji „Pogotowie radiowe” na antenie Polskiego Radia Lublin wraz z mamą Martynki oraz przedstawicielkami GOKSiR w Niedrzwicy. Posłuchaj tutaj.

Pani Emila przekonała Radio Lublin, by także włączyło się do akcji. Martynka ma 9 lat i od urodzenia zmaga się z chorobą genetyczną, wielonarządową i nieuleczalną – mukowiscydozą. Mateuszek urodził się w 2015 roku z jedną z najgorszych wad serca HLHS – zespół niedorozwoju lewego serca (serce z jedną komorą).

Koncert charytatywny „W rytmie nadziei” na rzecz dwójki małych dzieci z Niedrzwicy Dużej – Martynki i Mateusza odbędzie się 20 listopada 2016 r. o godz.17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej. W koncercie udział wezmą „Niedrzwiccy artyści” prezentując znane oraz mniej znane, ale równie porywające przeboje muzyki polskiej i zagranicznej. Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy do puszek, kiermasz oraz aukcja. Zebrane w czasie koncertu pieniądze przeznaczone zostaną na zakupów leków, specjalistycznego sprzętu i pokrycie kosztów rehabilitacji Martynki i Mateuszka.

Więcej informacji o koncercie na stronie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej – zobacz! Tam też dłuuuga lista wyjątkowych przedmiotów do wylicytowania.

Zajrzyjcie też koniecznie na Facebooka tutaj i podajcie dalej!
I zajrzyjcie w niedzielę do Niedrzwicy! Warto!

A Pani Emilii gratulujemy wrażliwości i życzymy wielu sił na czas organizacyjnych przygotowań.

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz