Robert Góźdź stypendystą Towarzystwa Przyjaciół KUL

Kto jak nie on? Kiedy jak nie teraz? Robert Góźdź, student II roku studiów magisterskich w naszym Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL, został stypendystą Programu Stypendialnego dla studentów KUL bezinteresownie działających na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II! Stypendium przyznano za szczególne, bezinteresowne zaangażowanie na rzecz społeczności uniwersyteckiej na różnych płaszczyznach (za wyjątkiem naukowej)! Gratulujemy! Tym bardziej, że lista zasług jest imponująca… Zobaczcie sami.

Jako kandydata do stypendium Góździa zgłosiło Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL, którego od października br. jest prezesem. W obszernej rekomendacji znalazły się wszystkie inicjatywy, których pomysłodawcą i organizatorem (lub współorganizatorem) jest Robert Góźdź, a są to m.in.: Instytutowe Noce Filmowe, Adapciak, Jasełka, Studenckie Spotkania Komunikacji, Dzień Absolwenta IDiKS KUL, czy instytutowy etap ogólnopolskiego plebiscytu „MediaTory”. Jest zaangażowany także w przygotowanie Gali Akademickich Laurów Dziennikarskich AKLAUD – nagród dziennikarskich przyznawanych przez trzy lubelskie ośrodki akademickie: KUL, UMCS, WSPA. Współpracuje przy prowadzonym przez IDiKS KUL od 2014 roku wojewódzkim etapie ogólnopolskiej, interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Mediach, reprezentuje Instytut podczas Dni Otwartych KUL, Festiwalu Nauki i udziela się w studenckich mediach (cosnowego.idiks.org, Passion TV). Od 2017 roku należy także do Legii Akademickiej i szczyci się medalem MiniMistrzostw KUL – U21 w Futsalu.

Z szerokiego obszaru aktywności Roberta Góździa na szczególną uwagę zasługują jednak jego inicjatywy o charakterze charytatywnym. Przez kolejne cztery lata angażuje studentów i wykładowców do przygotowania paczek mikołajkowych dla ubogich rodzin z sąsiadującej z IDiKS parafii Trójcy Przenajświętszej na lubelskim Felinie. Z determinacją każdego roku prowadzi na Kampusie Majdanek akcję TOST, której jest pomysłodawcą. Z imponującym rozmachem p. Robert Góźdź realizował akcję pomocy wykładowcy IDiKS, dr. Markowi Gędkowi zmagającemu się z chorobą nowotworową: w 2016 roku był współorganizatorem Charytatywnego Festynu Rodzinnego nad Zalewem Zemborzyckim „#Pomagamy – Moc dla Marka” oraz dedykowanego dr. Gędkowi meczu piłkarskiego „Studenci vs. Wykładowcy”.

Dodajmy także, że Robert Góźdź jest także studentem III roku… prawa na KUL!

Gratulujemy Robertowi stypendium i mamy nadzieję, że to zmotywuje naszego stypendystę, ale też i innych naszych studentów, do podejmowania kolejnych i kontynuowania obecnych inicjatyw na rzecz naszego Instytutu i Uniwersytetu. Te inicjatywy i akcje ożywiają życie akademickie naszego Kampusu Majdanek, angażują i integrują społeczność naszego Instytutu.

Niech to też będzie przykład dla innych. Można? Można! Czy jednak da się!

Pełną listę stypendystów Towarzystwa Przyjaciół KUL znajdziecie tutaj.

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz