Pasja + sport = Lubsport.pl

lubsportDziałają od marca 2014 roku. Najpierw jako prosta strona na Facebook’u, dziś już jako pełnoprawny, internetowy tytuł prasowy. Aktualnie notują nawet do 60 tys. odsłon na dobę. Dynamiczny rozwój i szybko rosnąca publika to aspekty wypracowane przez redakcję dzięki elementom, według których chce uprawiać dziennikarstwo – rzetelność, szybkość i pełnia pasji. Godziny wykładów i ćwiczeń w IDiKS KUL dziś przynoszą owoce. Portal Lubsport.pl to dzieło m.in. Bartłomieja Biernackiego, absolwenta dziennikarstwa KUL, a obecnie Redaktora Naczelnego największego lubelskiego portalu o tematyce sportowej. Dzięki porozumieniu z IDiKS to właśnie Lubsport.pl będzie kolejnym miejscem praktyk studentów dziennikarstwa KUL.

Spotkanie organizacyjne, związane z praktykami studenckimi, odbyło się 15 marca w siedzibie portalu Lubsport.pl. W spotkaniu wzięli udział studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL zainteresowani tematyką sportową. Uczestnicy zobaczyli jak wygląda praca redakcji portalu internetowego. Studenci w ramach praktyki będą mieli do dyspozycji studio nagrań wraz z jego wyposażeniem oraz będą mogli wykazać się podczas konferencji prasowych, meczów i trakcie nagrań programów realizowanych na portalu. Podczas spotkania przedstawione zostały pomysły oraz sposoby na rozwijanie dziennikarskiej pasji, które będą realizowane w ramach zbierania doświadczenia zawodowego na portalu Lubsport. Chętni, którzy zgłosili się do tego projektu zyskają niepowtarzalną okazję sprawdzenia się w pracy zespołowej i szerszego spojrzenia na dziennikarstwo sportowe w Polsce.

Misją portalu jest służba dziennikarska, ale także – a może przede wszystkim – działanie na rzecz lubelskiego sportu. Dlatego też portal, poza materiałami z najpopularniejszych dyscyplin, dostarcza informacji ze sportów niszowych, rozgrywek juniorskich, czy nawet amatorskich.

Przez 2 lata działalności Lubsport.pl stał się zaufanym i atrakcyjnym partnerem dla lubelskich klubów, związków sportowych, partnerów biznesowych (3W DB, Targi Lublin, Miasto Lublin), a nawet ogólnopolskich telewizji (Active Family). Portal aktywnie uczestniczy w wydarzeniach sportowych na terenie województwa lubelskiego. Stale stara się tworzyć nowe możliwości przekazywania newsów i relacji sportowych wykorzystując transmisje internetowe, przekazywanie wyników na żywo, czy też tworzenie własnych programów i wywiadów.

lubsport

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz