Ogólnopolski konkurs dla młodych twórców radiowych 2015

Polskie Radio Rozgłośnia Regionalna w Lublinie – Radio Lublin S.A i Stowarzyszenie Przyjaciół Radia Lublin organizuje: „Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Twórców Radiowych” w dziedzinie miniatur dźwiękowych.

Tematem organizowanego konkursu jest miasto dlatego zgłaszane prace powinny być opowieścią o mieście, przedstawioną za pomocą dźwięku z pomocą wybranej przez siebie formy twórczości dziennikarskiej. Prace powinny wyróżniać się przemyślaną kompozycją i pomysłem. Do konkursu można maksymalnie zgłosić trzy pracę o długości nie przekraczającej 3 minuty jedna.
Nagroda główna w konkursie to rejestrator dźwięku wraz z mikrofonem. Do wzięcia udziału w konkursie zachęcamy studentów wszystkich lat Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej. Jest to osobiste spotkanie z dźwiekiem, poszerzenie umiejętności montowania i wychwytywania otaczających nas dźwięków, a przede wszystkim ogromna szansa na zaistnienie w świecie mediów. Konkurs bowiem organizowany jest jednorazowo z okazji „41 Międzynarodowej Konferencji Reportażu i dokumentu Radiowego International Feature Conference Lublin 2015”.
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 kwietnia 2015 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas „Festiwalu Miasto na Fali” który towarzyszy wyżej wymienionej konferencji w dniach 17-21 V 2015.
Szczegóły konkursu i regulamin w pliku pdf do pobrania tutaj.

Kamil Garstka

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz