Nasi na świecie – nowy cykl idiks. Dzisiaj Daniel Dziubicki

Wraz z nowym rokiem akademickim rozpoczynamy nowy cykl „Nasi na świecie”. Cykl będzie poświęconym absolwentom IDiKS i ich losom zawodowym. Absolwenci będą w nim opowiadali o swoich doświadczeniach nie tylko zawodowych, ale także o korzyściach i umiejętnościach, które zdobyli na dziennikarstwie. Jako pierwszemu głos oddajemy Danielowi Dziubickiemu.

img017Witam. Nazywam się Daniel Dziubicki. Na Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na KUL dostałem się w 2008 roku, a swoją przygodę zakończyłem w 2013 zdobyciem tytułu magistra.
Od dwóch lat jestem współpracownikiem polskiego Eurosportu. Do moich zadań należy przede wszystkim pisanie newsów, bądź relacji na stronę Eurosport.Onet.pl i ogólna opieka nad aplikacją na telefony. Do obowiązków należy także przeprowadzanie wywiadów i późniejsze ich spisanie, oraz relacjonowanie różnych imprez sportowych. Poza działalnością dziennikarsko-redaktorską komentuję od czasu do czasu także sporty walki w Eurosporcie i Eurosporcie 2, co jest spełnieniem moich marzeń.

Jeżeli chodzi o studia, to nie ukrywam, że najlepiej wspominam wszelkie zajęcia praktyczne. Z racji tego, że byłem na specjalizacji radiowej, to operowałem przede wszystkim głosem.  dzięki zajęciom na tej specjalności, mogłem sprawdzić się w „warunkach bojowych”. Nie ukrywam, że w wielu przypadkach skutecznie sprowadzało mnie to na ziemię i motywowało do dalszej pracy nad sobą. Bardzo miło wspominam także zajęcia z emisji głosu, co na pewno pomogło w późniejszej pracy z mikrofonem.

Także obowiązkowe praktyki (w moim przypadku jako reporter w Radio eR) były dla mnie ważnym doświadczeniem. Mało tego, z pisania obu prac dyplomowych wyniosłem umiejętności analizy statystyk, których dzisiaj używam przy pisaniu różnych artykułów.

Zobacz więcej

Joanna Szegda

Joanna Szegda

Asystent w Katedrze Kultury Medialnej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Zainteresowania naukowe to nowe media, nowe formy dziennikarstwa i Web 2.0. Pasje to podróże i gotowanie.

Comment (1)

Comments are closed.