Z nich zaś największa jest Miłość

Pomnożyli, podzielili, zwyciężyli! Tak, w trzech słowach, można podsumować tegoroczną akcję studencką „TOST”, przeprowadzoną przez Studentów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Przez trzy dni, wykazując wielką determinację i cierpliwość, swoją obecnością po raz kolejny wprowadzali nas w magiczny czas oczekiwania na przyjście Św. Mikołaja. Krótkiemu zinterpretowaniu należą się jednak wyrażone na początku słowa klucze…

Pomnożyli. Wyrażenie to w sposób szczególny oddaje zaangażowanie instytutowej społeczności, która po raz kolejny stanęła na wysokości zadania – w rekordowej ilości – zorganizowała kiermasz ciast i smakołyków. Zarówno pracownicy jak i studenci, spędzając czas na zabawie w kuchni, stanowili trzon całej akcji.

Podzielili. Otrzymane i kupione przez darczyńców dobra, poprzez ofiarowane cegiełki rozdzielali wśród wszystkich, którzy swoją obecnością i aktywnością chcieli wspomóc organizowane przedsięwzięcie. Przez trzy dni, na parterze Instytutu, zaobserwować można było wzmożony ruch i aktywność studenckiej i pracowniczej braci.

Zwyciężyli. Efekt końcowy przeprowadzonej akcji po raz kolejny osiągnął swój zamierzony skutek. Poprzez zebrane cegiełki Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w ciągu najbliższych kilku dni wspomoże obszary, które potrzebują pilnej pomocy materialnej – Dom Dziecka, Parafię Trójcy Przenajświętszej na Felinie i Bractwo im. Św. Brata Alberta w Lublinie.

Tegoroczna edycja miała swoją szczególną formę. W sposób szczególny w organizację akcji włączył się również Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz działające w strukturach uczelni, stowarzyszenie Legia Akademicka. Interdyscyplinarny charakter wydarzenia podkreśla również organizator, Robert Góźdź – student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Administracji oraz Prawa, szeregowy LA:

W najbliższym czasie, istotną kwestią kształtującą nasze działania będzie wzajemne zrozumienie i poszanowanie chęci pomocy. Nikogo nie stawiamy na piedestale, nikogo nie wyróżniamy, nie przypisujemy sobie szczególnych zasług. Najważniejszym punktem odniesienia naszych czynów zawsze pozostanie drugi człowiek i to w jego kierunku kierujemy dzisiaj nasze spojrzenia – dodaje.

Akcja organizowana od 5 lat od samego początku przebiega pod okiem Jej organizatora, który ze względu na stawiane ostatnie kroki w charakterze studenta Instytutu, pragnie również zwrócić się z krótkim apelem:

Wspaniałym, przez ostatnie 5 lat, był fakt, że do samego końca nie mogliśmy być pewni, czy zdążymy na czas, czy prezenty zostaną odpowiednio przygotowane. Dzisiaj, wsparci doświadczeniem i zwariowanym pozytywnym nastawieniem wiemy, że wiara góry przenosi, a z jej pomocą – niemożliwe, staje się czymś banalnie prostym. Z serca chciałbym wszystkim podziękować za wszelkie zaangażowanie i obecność podczas naszych działań.

Zwracam się również z apelem do młodszych pokoleń, które bez wątpienia będą przez kolejne lata dumnymi studentami Instytutu – nie poddawajcie się. Pamiętajcie, że dzieci i potrzebujący, którzy po części stali się przez te wszystkie lata naszą rodziną, zawsze będą na Was czekać. Od Was zależy, czy wstaniecie z kanapy i swoim działaniem, wprowadzicie w ich życie prawdziwą radość. ZRÓBCIE RABAN!

Finał akcji Mikołajkowej, odbędzie się 10 grudnia o godzinie 12:00 w Parafii Trójcy Przenajświętszej na Felinie. Zorganizowane przez studentów paczki, o czym możemy być już dzisiaj przekonani, trafią do szerokiego worka Świętego Mikołaja.­

RG

 

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz