Nasi na świecie. Justyna Skubis

Dziś przedstawiamy Justynę Skubis, absolwentkę pierwszego cyklu dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pani Justyno, możemy zapewnić, że my tak samo miło Was wspominamy, jak Wy nas 🙂

J.SkubisNie wyobrażałam sobie podjęcia studiów innych niż dziennikarstwo. Oczywiście wujków dobra rada, próbujących mnie odwieść od moich przekonań było wielu, ale ostatecznie postawiłam na swoim. Po maturze złożyłam dokumenty tylko na ten kierunek, a kolejne pięć lat życia postanowiłam spędzić w Lublinie. Wybrałam KUL, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Jakieś mankamenty by się znalazły, ale ogrom pozytywów i tak je nokautuje. Po pierwsze, nie zapomnę fantastycznej atmosfery jaką zafundowali nam wykładowcy i władze instytutu. Pani Starsza Referentka, Dobry Dziadzio i cała reszta robili co w ich mocy, żeby udowodnić nam, że nie tylko nauką człowiek, a właściwie student żyje. Zakładaliśmy „Coś Nowego”, galerię „Fot-Press”, organizowaliśmy konferencje. Obok tego wszystkiego zajęcia, praktyki, prace dyplomowe i ogromna dawka humoru i pozytywnego nastawienia. Po drugie, indywidualności z jakimi przyszło nam się „mierzyć” są już legendą, a to dopiero początek istnienia instytutu! Po trzecie, koledzy z roku. Nie sądzę, by to był przypadek. Na KULu przyjmuje się po prostu odpowiednich kandydatów 🙂 Po czwarte, każdy miał szansę realizować się w tym w czym chciał. Zdobywanie doświadczenia zawodowego stało na pierwszym miejscu. Dlatego już w trakcie studiów podjęłam pracę w mediach. Najpierw w Dzienniku Polska-Europa-Świat (dziś Dziennik Gazeta Prawna), później w TVP (2010-2013) i Przeglądzie Sportowym. Praca w TVP to niezapomniana historia. Mnóstwo podróży, ciekawi ludzie, zdjęcia z helikoptera, poznawanie świata z zupełnie innej strony… Ale to sport wygrał, przynajmniej na ten moment, bo obecnie pracuję w redakcji Przeglądu Sportowego i jego portalu internetowego. Łączę ze sobą dwa światy: prasowy i audiowizualny. Piszę teksty (krótkie i długaśne) oraz tworzę materiały wideo (od nagrania po montaż). Jestem dziennikarzem i… reżyserem? A przecież filmówki nie kończyłam! 🙂 Podstaw pracy z kamerą, montażu i scenopisarstwa nauczyłam się na zajęciach! A to jak się okazuje znacznie rozbudowało zakres moich umiejętności.

Zobacz więcej

Joanna Szegda

Joanna Szegda

Asystent w Katedrze Kultury Medialnej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Zainteresowania naukowe to nowe media, nowe formy dziennikarstwa i Web 2.0. Pasje to podróże i gotowanie.