Najlepsi z najlepszych

Kibice – to tak naprawdę najważniejszy, po samych sportowcach element sportu. Jedni i drudzy tworzą widowisko i nie mogą bez siebie istnieć. Są ich miliony, a każdy próbuje się czymś wyróżnić.

„Najlepsi na świecie” – podobno taki przydomek został nadany polskim fanom siatkówki przez Rubena Acostę – byłego Prezydenta Światowej Federacji Siatkówki, po jednej ze światowych imprez rozegranych w naszym kraju.

Popularność tej dyscypliny w Polsce jest ogromna. Oczywiście nie było by jej, gdyby nie wyniki. Wicemistrzowie Świata 2006, mistrzowie Europy 2009, najlepsza drużyna Ligi Światowej 2012 – to oni sprawiają, że bilety na nawet turnieje towarzyskie sprzedają się „w oka mgnieniu”. Zwłaszcza sukces z 2006 roku, po latach medalowej posuchy sprawił, że Polacy na nowo pokochali siatkówkę. I chyba jest to miłość, aż po grób, na dobre i na złe.

Kibice

fot. Piotr Drabik / Wiadomości24

– Sprawiają nam wielką radość – mówią o swoich kibicach Polscy siatkarze. – Występowanie przed polską publicznością to dopiero frajda, grać przed takimi kibicami to wielka przyjemność – zachwalają ci z zagranicy.

Polska ma najlepszych kibiców na świecie – to opinia wielu osób zajmujących się siatkówką. Dlaczego? Co takiego w nich jest, że odróżnia od innych? Dla polskiego fana mecz siatkarski to prawdziwe święto – zabawa, doznawanie emocji, ekspresja radości, tańczenie i śpiewanie. Taki kibic jest od stóp do głów biało-czerwony (pomalowana twarz, koszulka, szalik, flaga i wiele, wiele innych gadżetów, bo pomysłów też im nie brakuje). Poza tym są oddani swojej drużynie (nie mówmy o „sezonowcach”…). W dodatku swój ukochany team są w stanie wspierać, w każdym zakątku świata. Na drugim miejscu jest zwycięstwo, choć smakuje wspaniale, gdy nasi wygrywają, ale i w hali wypełnionej po brzegi łatwiej też przełknąć gorycz porażki, co ostatnio muszą czynić częściej.

W przyszłym roku, Polska po raz kolejny zorganizuje siatkarskie święto – mistrzostwa świata. Biało-czerwonym kibicom należy życzyć, aby nie tylko ich uznać za zwycięzców tej imprezy, ale przede wszystkim siatkarzy.

Joanna Krześniak

 

Zobacz więcej

Bażant

Bażant

Co się dzieje w Campusie Majdanek, wie nasz Bażant.