Nabór do „Coś Nowego”!

Coś Nowego to coś więcej niż tylko gazeta studencka! To coś więcej niż spotkania redakcji i praca nad kolejnymi numerami. To coś więcej niż tylko szukanie tematów ważnych, aktualnych, czy zwyczajnie interesujących… To stan umysłu, do którego każdy młody adept dziennikarstwa powinien dążyć! To poligon, po przeżyciu którego siądzie w domu na tapczanie i z nutą samozadowolenia powie: czaaaad! Już w środę możecie się przyłączyć! Nabór do redakcji Coś Nowego w środę 28 października o 12.00 w sali 222 DMMII.

Coś Nowego to gazeta studencka o prawie tak długiej historii jak Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Redakcję tworzą studenci dziennikarstwa różnych lat studiów. Naukę łączą z pasją, a dzięki temu przekazują najświeższe newsy dotyczące uczelni i kierunku, informują, co dziś świętujemy, recenzują filmy, płyty, książki. Prowadzą ciekawe rozmowy z celebrytami, muzykami, aktorami, ludźmi nauki i pasjonatami. Dzielą się tym, co ich zdaniem jest ważne i ważniejsze, lub zwyczajnie na co warto zwrócić uwagę. COŚ nowego to nowe spojrzenie na świat.

– Widzę jak z roku na rok gazeta się zmienia, dojrzewa, profesjonalizuje – mówi dr Wojciech Wciseł, opiekun Coś Nowego z ramienia IDiKS. To zasługa tych, którzy co roku dołączają jako „nowi” do redakcji i dają coś od siebie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie atmosfera panująca w redakcji i kreatywność młodych – dodaje.

Redakcja zaprasza na spotkanie informacyjne wszystkich tych, którzy chcieliby sprawdzić na czym polega jej praca, wejść, zobaczyć i… najlepiej zostać na dłużej. O tym, zresztą piszą na stronie internetowej Coś Nowego. Zobaczcie sami!

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz