I Ty możesz zostać Świętym!

mikolaj2015Studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL standardowo nie próżnują! Czując na policzkach zbliżający się oddech grudniowego mrozu i – chwilowego – wytchnienia od natłoku codziennej nauki, po raz kolejny pokazują złoty blask swoich serc. Przy nieocenionej pomocy zaprzyjaźnionych z Instytutem kierunków – już po raz czwarty – organizują akcję charytatywną, związaną z przygotowywaniem świątecznych paczek dla dzieci z Parafii Trójcy Przenajświętszej na lubelskim Felinie. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, zarówno wśród studentów jak również wykładowców, którzy – czerpiąc z magicznego źródła nadchodzącego czasu – chętnie wspierają organizowaną pomoc.

Motywacja do podjęcia działania w odniesieniu do naszych młodszych przyjaciół, nie zrodziła się z chęci uzyskania publicznego poklasku, a jedynie ze szczerego, bezinteresownego pragnienia czynienia DOBRA – mówi Robert Góźdź, współpomysłodawca i koordynator akcji. Głęboko wierzę, że – jak w przypadku każdej edycji – studenci staną na wysokości zadania i po raz kolejny zaświadczą, że warto dać ponieść się miłości – dodaje.

Zebrane fundusze podczas zbiórki na poszczególnych rocznikach, jak również stanowiące dochód z mini punktu gastronomicznego serwującego pyszne tosty w całości przeznaczone zostaną na zakup i przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci. Finał akcji odbędzie się w Parafii Trójcy Przenajświętszej na Felinie, w niedzielę 4 grudnia podczas mszy św. o godzinie 12:00.

Gorąco zapraszamy i zachęcamy do pomocy wszystkich, którzy drobnym datkiem zechcą wesprzeć kultywowaną przez studentów akcję. A kto chce uraczyć się pysznym tościkiem, ciepłą herbatką oraz masą innych przygotowywanych smakołyków – powinien szukać, od poniedziałku 28 listopada, mini punktu gastronomicznego na najwyższym piętrze Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

O wynikach naszej akcji będziemy informowali na naszej stronie i Fanpagu.

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz