Student IDiKS stypendystą Towarzystwa Przyjaciół KUL

wojcik-i-rektorDobro powraca! Doskonałym przykładem jest aktywność naszego studenta – Michała Wójcika, który w piątek, z rąk Rektora KUL, otrzymał stypendium Towarzystwa Przyjaciół KUL. Wręczenie stypendium, o które mogą aplikować najaktywniejsi studenci bezinteresownie działający na rzecz naszego Uniwersytetu, odbyło się podczas uroczystego śniadania, na które 10 stypendystów zaprosił ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor KUL. W tym gronie Michał Wójcik jest jedynym studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej KUL. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Michał Wójcik jest studentem II roku 2 stopnia dziennikarstwa i komunikacji społecznej KUL. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczynał w „Szkolnym Organie Prasowym” w Sadurkach w latach 2007-2009. W 2008 roku publikował również wiersze w kąciku poetyckim „Gazety Nałęczowskiej”. Od początku studiów związany z gazetą studencką „Coś Nowego”. Publikował również teksty w wydaniu elektronicznym „Cosia” (2015-2016). Jeden z pomysłodawców studenckiego bloga „Miszmaszyna”, który współtworzył w 2013 roku.
Praktykował w takich tytułach jak: magazyn lubelski „Lajf” (2014), czy w lifestylowym „34MAGAZINE” (2014-2015). Od października 2014 związany z portalem „Lubsport.pl” podejmującym tematykę sportu w regionie. Obecnie publikuje teksty także w świeżo powstałym portalu „DailyVibes”. Jego główne zainteresowania to film, sport, polityka i literatura fantastyczna.

wojcik-i-uzasadnienie

wojcik-pierwszy-z-brzegu

wojcik-na-sniadaniu

wojcik-i-wszyscy

Zobacz więcej zdjęć autorstwa Tomasza Koryszki tutaj.

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz