Integracja w globalnej wiosce

Media o cudzoziemcach w Polsce i Unii Europejskiej

Dziennikarze i ludzie nauki, studenci, odbiorcy mediów i cudzoziemcy, przedstawiciele władz centralnych i samorządowcy oraz osoby na co dzień pracujące z cudzoziemcami, uchodźcami, imigrantami, m.in. pracownicy socjalni, pracownicy organizacji pozarządowych i wolontariusze – wszyscy oni będą szukać odpowiedzi na pytanie: jaki jest obraz cudzoziemców w mediach i jaki ma on wpływ na proces integracji ze społeczeństwem przyjmującym? Jaką rolę pełnią dziennikarze w kształtowaniu wizerunku cudzoziemców w oczach opinii publicznej?  Zapraszamy na międzynarodową konferencję pt. „Integracja w globalnej wiosce – media o cudzoziemcach w Polsce i Unii Europejskiej”, która odbędzie się 8 maja 2013 roku w Collegium Jana Pawła II KUL (X piętro, aula C-1031) w godz. 10.00 – 15.30.

Organizatorami konferencji są: Stowarzyszenie Solidarności Globalnej, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL i Centrum Wolontariatu w Lublinie. Współpracę zapewniają: Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL oraz gazeta studencka Coś Nowego.

Honorowym patronatem konferencję objął dr Krzysztof Żuk – Prezydent Lublina. Patronat medialny zapewniają: Radio eR Lublin 87,9 FM, Radio Lublin, Radio Centrum, TVP Lublin, Gazeta Wyborcza, LubelskieFakty.pl, MiastoStudentów.pl.

Konferencja odbędzie się w Collegium Jana Pawła II KUL (aula C-1031), Al. Racławickie 14 w Lublinie, we środę 8 maja 2013 roku w godz. 10.00 – 15.30.

Ponieważ to wydarzenie jest częścią unijnego projektu, oczekujemy na Państwa rejestrację uczestnictwa w konferencji (nie dotyczy prelegentów). Nie jest ona konieczna, nie mniej rejestracja zapewni Państwu dostęp do materiałów i cateringu. Dlatego też szczerze zachęcamy.

Rejestracja jest bardzo prosta i tylko ON-LINE na stronie konferencji www.globalintegration.eu oraz pod tym linkiem.

Szczegółowy program konferencji

Szczegółowy program konferencji można znaleźć w załączonym obok pliku PDF.

 

 

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.