Liga Mistrzyń: MKS Lublin nie wykorzystał szansy

SPR 3

W meczu 2. kolejki grupowej Ligi Mistrzyń, piłkarki ręczne zespołu MKS Lublin przegrały w sobotę w hali Globus z mistrzyniami Danii – FC Midtjylland 24:25 (14:13).

Drużyna MKS-u rozpoczęła spotkanie w składzie z 19-letnią rozgrywającą,  Katarzyną Kozimur. Pierwsze minuty meczu należały do gospodyń. Bardzo dobrze radziły sobie w ofensywie, wykorzystując błędy przeciwniczek. Jednak szybko grające mistrzynie Danii odrobiły straty, a kilka minut później były na dwubramkowym prowadzeniu. Po przerwie na życzenie trenera MKS-u Edwarda Jankowskiego lublinianki grały coraz lepiej. Kolejne minuty należały do mistrzyń Polski, pomimo gry w przewadze duńskiego zespołu, spowodowanej karą dwóch minut dla Marty Gęgi. Fenomenalnie w bramce spisywała się Ekaterina Dżukewa, broniąc uderzenia z różnych pozycji. Przed przerwą bramkę zdobyła Fie Woller, ustalając wynik do przerwy na 14:13 dla MKS.

Po zmianie stron lubelski zespół nadal miał przewagę. Dżukewa popisywała się znakomitymi paradami w bramce. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na tablicy wyników widniał rezultat 19:18. Po wymianie ciosów do remisu po 22 doprowadziła Simone Rasmussen. O porażce zadecydowały 2 akcje z końcówki meczu. Przy stanie 24:24, MKS był przy piłce, lecz lubliniankom nie udała się akcja w ofensywie. Niespełna 17 sekund przed końcem, mistrzynie Danii wycofały bramkarkę i ten manewr przyniósł gola Stine Jorgensen.

Najskuteczniejszą zawodniczką MKS-u Lublin była Alina Wojtas, która zdobyła 6 bramek.

To już druga porażka mistrzyń Polski w Lidze Mistrzyń. Przed tygodniem na wyjeździe w Podgoricy uległy Buducnostii 31:19. W najbliższą niedzielę na wyjeździe spotkają się natomiast z FTC Rail Cargo Budapeszt.

Autor: Joanna Krześniak