Konkurs Youth4Regions

Potrafisz ciekawie pisać i interesuje Cię jak zmieniło się życie w Twojej miejscowości dzięki unijnym funduszom? Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej zaprasza studentów dziennikarstwa z całej Unii do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Termin nadsyłania prac upływa 10 września br. Przypominamy, że w zeszłym roku instytucje europejskie w Brukseli odwiedziła czwórka naszych studentów. Kto pojedzie w tym roku?

Komisja Europejska Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej zaprasza studentów dziennikarstwa z całej UE do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie krótkiego artykułu, który w oryginalny i ciekawy sposób opisze wybrany projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) lub Funduszu Spójności. Opisywane projekty powinny wspierać inteligentny, sprzyjający włączeniu społecznemu lub zrównoważony wzrost i w szczególności dotyczyć tworzenia miejsc pracy, poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju. Przykłady takich projektów można znaleźć na stronie http://ec.europa.eu/regional_policy/en/projects/.

Główne zasady konkursu:
– Artykuł (w języku angielskim) musi zawierać min 400, max 1000 słów.
– Przyjmowane są wyłącznie prace indywidualne.
– Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat i być studentami dziennikarstwa
– Ostateczny termin zgłoszeń upływa 10 września br.
– Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę internetową lub Facebook
– Wszystkie warunki i zasady konkursu można znaleźć tutaj.

Nagrodą w konkursie jest wyjazd razem z pozostałymi laureatami konkursu i około 150 dziennikarzami do Brukseli w dniach 9-12 października br. na Europejski Tydzień Regionów i Miast, doroczne wydarzenie organizowane wspólnie przez Komisję Europejską i Komitet Regionów. Konkurs jest więc doskonałą okazją dla przyszłych dziennikarzy do nawiązania znajomości i współpracy z dziennikarzami z całej UE, akredytowanymi na tegoroczny Europejski Tydzień Regionów i Miast.

Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres e-mail: Youth4RegionsMedia@ewrc.eu

Wsparcie merytoryczne i pomoc w przygotowaniu aplikacji z ramienia IDiKS KUL oferuje dr Wojciech Wciseł (kontakt: wcisel@kul.pl).

PS. O wizycie naszych studentów w Brukseli w 2016 roku pisaliśmy tutaj. Zobacz co tam się działo!

Źródło: https://ec.europa.eu/poland/home_pl

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz