Kobieta czy mecz? – odwieczny dylemat

Dla większości mężczyzn piłka nożna to nadrzędna sprawa, coś czego nie traktujemy wyłącznie jako rozrywkę, lecz prawie jak religię. Mamy swoje ukochane kluby, czy to lokalne, czy zagraniczne. Obdarzamy je wieczną miłością, niekiedy poświęcamy nie tylko swój czas, ale i pieniądze, właśnie dla niej, dla ukochanej drużyny. W życiu każdego normalnego faceta pojawia się w końcu jednak Ona. I tutaj zaczynają się schody… Co wybieramy? A co powinniśmy?

Pogodzenie piłki z dziewczyną to niekiedy spore wyzwanie. Nie oszukujmy się, kobiet interesujących się futbolem jest zdecydowanie mniej niż tych, które uważają go za kompletną stratę czasu. Bywa też tak, że panie, chcąc zaimponować swemu wybrankowi chcą wejść w jego piłkarski świat, a już błogosławieni ci, którzy trafili na piłkarską fanatyczkę.Problem pojawia się, gdy nasze wybranki nie szanują naszych pasji lub po prostu uważają, że to one powinny być dla nas najważniejsze, a nie ,, jakaś tam piłka”. Co gorsza jeżeli każą nam wybierać miedzy meczami, a nimi. Niestety często ulegamy w takiej sytuacji płci pięknej. A przecież to my kibice, wielokrotnie podkreślamy nasze wierne przywiązanie do barw klubowych. To właśnie my szczycimy się tym, że jesteśmy z klubem od kołyski aż po grób, że nie ważne co się wydarzy my będziemy zawsze wierni tej miłości. Szkoła, praca, dziewczyna, rodzina, wszystko to nie obchodzi dziś mnie, kiedy gra ukochana drużyna, której dawno oddałem serce swe… Jakżeż ta znana stadionowa przyśpiewka wiele mówi o kibicowskim przywiązaniu do swego klubu. Aż tu przychodzi dziewczyna, która wywraca nasz świat do góry nogami.

Zaraz, zaraz… Kto tutaj jest płcią silniejszą? Mamy porzucać swoje największe wartości dla innej? Oczywiście, że nie! Czy wówczas to zawsze skończy się rozstaniem z wybranką? Też nie. Wbrew pozorom nie aż tak trudno jest pogodzić czy to mecze w tv, czy też nawet wyjazdy ze związkiem.Każda normalna kobieta również ma swoje pasje, zainteresowania, nie tylko pudelek i TVN Style. Jeżeli Twoja luba nie szanuje Twoich pasji, jednocześnie żyjąc tylko internetem i ,,sweet fociami na fejsiku” to mój drogi czas przemyśleć czy aby na pewno to z tą chcesz być. Zrozumienie i poszanowanie swoich zainteresowań, a przede wszystkim ważnych dla nas obojga wartości są w związku szalenie istotne.

Można również spróbować namówić swoją drugą połówkę na wspólne oglądanie meczu. Zainteresować ją piłkarskimi plotkami, ciekawostkami itp. Niekiedy słyszę: Nie da się oglądać z dziewczynami meczu, one nigdy nie pojmą czym jest spalony. Zanim zaczniemy narzekać na kobiety, spójrzmy jednak na siebie. Czy aby na pewno my wiemy tak dokładnie czym jest offside i potrafimy odróżnić pozycję spaloną od rzeczywistego spalonego? Zapewniam Was, że bardzo duże grono facetów interesujących się piłką tego przepisu nie pojmuje. Wspólne oglądanie meczu może zaowocować tym, że nasza wybranka przekona się wreszcie do tego, że futbol jest dla nas bardzo ważny, a może nawet to polubi …

Kobiety marzą o mężczyznach kochających, wiernych i oddanych, a kto spełnia te wszystkie punkty jak nie kibic? Miłość jaką obdarzamy klub i Ojczyznę to uczucie niespotykanie silne. Jesteśmy tej miłości wierni do końca życia. Te wartości mamy wpojone i głęboko zakorzenione w sercu. Nie pisze tego aby zareklamować kolegów po szalu, a tym bardziej siebie ( ja już miłość swojego życia znalazłem i to właśnie Ona pokazuje mi, że można to wszystko pogodzić ), a próbuję jedynie zachęcić nieco do refleksji na ten temat.

Panie, kochajcie swoich mężczyzn, spędzajcie z nimi mnóstwo czasu, ale nie pozwólcie aby przez Was zatracili swoje pasje. Panowie, pomimo częstych prób odciągnięcia nas od futbolu nigdy nie odpuszczajmy. Wszak jesteśmy kibicami, my się nigdy nie poddajemy, my zawsze walczymy o swoje.

Mateusz Ostrowski

Zobacz więcej

Bażant

Bażant

Co się dzieje w Campusie Majdanek, wie nasz Bażant.