Kawa z... - Marcin Wyrostek

Kawa z… Marcinem Wyrostkiem

30 marca 2012 r. w Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyło się spotkanie z Marcinem Wyrostkiem, zorganizowane przez Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Impreza odbyła się w w ramach cyklu „Kawa z…” z osobami, które odniosły sukces w jakiejś dziedzinie i mogą być inspiracją dla młodych ludzi.

Dzięki wygranej w II edycji programu Mam Talent Marcina Wyrostka nie trzeba nikomu przedstawiać.

Nadmieńmy tylko, że Pan Marcin jest absolwentem i wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a także wykładowcą Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu. To współzałożyciel projektów: Tango CORAZON Quintet oraz COLORIAGE. Na stałe współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gliwicach, Śląskim Kwintetem Akordeonowym, Joanną Słowińską oraz zespołem Farfarello.

W swojej karierze brał udział w licznych konkursach i festiwalach, koncertował w wielu miejscowościach w kraju i za granicą m.in. USA, Holandia, Litwa, Szkocja, Czechy, Niemcy, Szwajcaria, Węgry, Słowacja. Brał udział w nagraniach dla niemieckiej telewizji ZDF, amerykańskiej telewizji FOX2, słowackiej TV, szwajcarskiego radia Zurich oraz wielu regionalnych ośrodków w Polsce (telewizyjnych i radiowych).

W 2005 roku firma PIGINI – jeden z największych producentów akordeonów na świecie – zaprosiła go do wystąpienia podczas Pigini Concert Tour.

Zobacz więcej

Koło Naukowe

Koło Naukowe

Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL w ramach swojej działalności organizuje konferencje i spotkania z dziennikarzami, a także z innymi osobami związanymi z pracą w mediach.