Już niebawem startuje Open’er Festival 2018!

Wybierasz się na festiwal pierwszy raz i chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej? A może chciałbyś poznać tegorocznych artystów? Wystarczy zajrzeć do artykułu naszej studentki Klaudii Bzduchy z redakcji Coś Nowego, a Twoje wątpliwości znikną w mgnieniu oka!

Festiwal w tym roku odbędzie się na lotnisku w Kosakowie w dniach 4 – 7 lipca. Nie jest to jednak nic nadzwyczajnego dla stałych bywalców tego wydarzenia. To miejsce stanowi centrum Open’eru już od 2003 roku. Pierwsza edycja odbyła się w Warszawie w 2002 roku jako Open Air Festival. Agencją zajmującą się tym ogromnym przedsięwzięciem jest Alter Art.

Co w programie Open’er Festival 2018? Pierwszego dnia, w środę, odbędą się koncerty takich gwiazd jak: Arctic Monkeys, Fleet Foxes, Migos, Nick Cave & The Bad Seeds. Możemy zatem powiedzieć, że Alter Art rozpoczyna z przytupem. Dzień później wystąpi David Byrne, Depeche Mode, Kali Uchis, Massive Attack, MØ, Young Fathers. W piątek również nie zabraknie ciężkiej, ale jakże intrygującej muzyki. Na scenie pojawią się m.in.: Gorillaz, Kaleo, La Femme, Little Simz. Ostatniego dnia festiwalu, w sobotę zagrają największe gwiazdy – Bruno Mars, Dawid Podsiadło oraz Glass Animals.

Renomą festiwalu jest fakt, że bilety są dystrybuowane jeszcze zanim publiczność pozna pierwszego wykonawcę. Ceny wahają się od 699 zł (karnet 4-dniowy w Finall call tickets), po 259 zł (bilet jednodniowy). Warto pamiętać, że zakupiony bilet przed wejściem na teren Open’eru wymienia się na opaskę festiwalową. Można jednak oszczędzić sobie niepotrzebnego i długiego stania w kolejkach, udając się do wcześniej wyznaczonych punktów w centrum miasta.

Festiwal jest szczególnym miejscem dla polskich artystów. To właśnie tu, często po raz pierwszy, mogą zaprezentować swoją twórczość kilkudziesięciotysięcznej publiczności, nie tylko z naszego kraju. Nie ma lepszej promocji dla krajowych wykonawców.

Jeśli nie masz jeszcze planów na wakacje, chciałbyś odpocząć po trudach sesji-wybierz się na Open’era!Świetna zabawa i dobra muzyka-gwarantowane!

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz