Jedna z największych gwiazd muzyki reggae wystąpi w Lublinie.

Zdjęcie ze strony: http://www.eventim.de/obj/media/DE-eventim/galery/kuenstler/g/gentleman-10-2009-001.jpg

Zdjęcie ze strony: http://www.eventim.de/obj/media/DE-eventim/galery/kuenstler/g/gentleman-10-2009-001.jpg

22 listopada w hali Globus w Lublinie wystąpi Gentleman, 38- latek uważany obecnie za jedną z największych gwiazd reggae i dancehall. Przylatuje do Polski promować nową płytę.

„New Day Down” (tak brzmi nazwa nowego albumu artysty) jest już 7 oficjalnym wydawnictwem Niemca. Do 2010r. związany był z niemiecką wytwórnią płytową Four Music, którą następnie opuścił na rzecz Universal- jednej z największych wytwórni w Stanach Zjednoczonych. Jego poprzednia płyta „Diversity” odniosła duży sukces, głównie za sprawą takich utworów jak „Changes”, „Lonely days”, czy „Fast Forward”.
Gentleman kilka razy występował w Polsce, m.in. na: Coke Live Music Festival, One Love Sound Festival, czy na Przystanku Woodstock. Ostatnim razem gościł w Polsce w czerwcu 2013r. na Lemon Festival w Łowiczu.
Jego nowy album został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, którzy podkreślają, że artysta nigdy nie brzmiał tak uniwersalnie, dojrzale a zarazem tak indywidualnie, jak na „New Day Down”.
Lublin jest jednym z 3 miast w Polsce, które odwiedzi Gentleman. 23 listopada zagra we Wrocławiu w Hali Stulecia z okazji One Love Sound Fest, a 24 listopada w Gdańsku, w klubie Parlament.
Koncert w Lublinie będzie miał również swój polski akcent – przed koncertem wieczoru wystąpi Jamal, artysta kojarzony przede wszystkim z takimi utworami jak „DEFTO”, „Policeman”, czy „Pójdę tylko tam”.

Oktawian Bielecki

Zobacz więcej

Bażant

Bażant

Co się dzieje w Campusie Majdanek, wie nasz Bażant.

Dodaj komentarz