IDiKS powalczy o mistrzostwo

1Aż 5 drużyn wystawi IDiKS w rozpoczynających się w poniedziałek MiniMistrzostwach Europy w Piłce Nożnej „KUL 2016”. Swoje reprezentacje będą miały wszystkie roczniki pierwszego stopnia studiów oraz drużyna mieszana „Dream Team IDiKS”, w składzie którego znaleźli się wykładowcy i studenci. Pierwsze mecze grupowe już od 16.00. Wszystkie drużyny IDiKS liczą na Wasz gorący doping!

Drużyny rozlosowane, grupy wyselekcjonowane, a wszystko to w obecności kapitanów zgłoszonych drużyn – tak w dużym skrócie można streścić czwartkowe losowanie Mini Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „KUL 2016”. Pomimo tego, iż sam turniej wkroczył dopiero w początkową fazę gry, to już od samego początku – przy akompaniamencie rozbrzmiewającego, piłkarskiego ducha – emocji nie mogło zabraknąć.

2 5
Wraz z komitetem organizującym wydarzenie sportowe i jego przedstawicielami – mgr Małgorzatą Januszewicz oraz mgr Piotrem Olejarnikiem – kapitanowie drużyn zgłoszonych do turnieju, wzięli udział w uroczystym przydzieleniu zakwalifikowanych do turnieju drużyn. Ma on odzwierciedlić zbliżające się wielkimi krokami, przepełnione nadzieją w sukces polskich piłkarzy Mistrzostwa Europy 2016 rozgrywane we Francji. Z oczywistych względów – każdy z kapitanów podświadomie liczył na wiszącą w powietrzu łunę szczęścia, „złoty strzał” i wylosowanie rodzimej reprezentacji. Nie zmienia to jednak faktu, iż godne reprezentowanie pozostałych drużyn – m.in. również Rosji, Walii, czy Albanii – obudzi w wygłodniałych sukcesu zawodnikach ducha zwycięstwa i sportowej rywalizacji.
Robert Góźdź – starosta III roku i zawodnik reprezentacji Rosji (Dream Team IDiKS), zapytany o oczekiwania w stosunku do nadchodzącego turnieju, pochwalił się swoimi spostrzeżeniami: Pomysł narodził się spontanicznie. Wraz z grupą wykładowców z IDiKS KUL postanowiliśmy postawić wszystko na jedną kartę – wystąpić przed szereg niepewności i pytań bez odpowiedzi, zgłaszając naszych zawodników. Po ostrej, wnikliwej i długo trwającej selekcji, jestem głęboko przekonany, że zostali wybrani najlepsi z najlepszych! Czuję w powietrzu niespodziankę, graniczącą z sensacją! – odważnie dodał.
Początek turnieju w poniedziałek 18 kwietnia od godziny 16:00 w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przy ul. Konstantynów 1G w Lublinie. Meczami inaugurującymi, odbywającymi się na specjalnie wydzielonych sektorach sali gimnastycznej, Katolicki Uniwersytet Lubelski rozpocznie wielką, piłkarską ucztę!

Więcej informacji nt. terminarzu rozgrywek, znaleźć można na stronie SWFiS: http://www.kul.pl/aktualnosci,11812.html

3 6

Skład Dream Team IDiKS – Rosja, zagra w składzie:
dr Wojciech Wciseł, IDiKS
mgr Grzegorz Winnicki, IDiKS
Dominik Saran, starosta II roku, IDiKS
Robert Góźdź, starosta III roku, IDiKS
Rafał Januszczak, Passion TV, student III roku IDiKS
Mateusz Kowalski – student administracji KUL

Swoje składy wystawili też studenci IDiKS:
I rok, IDiKS, drużyna A – Szwecja
I rok, IDiKS, drużyna B – Węgry
II rok, IDiKS – Albania
III rok, IDiKS – Walia

Niech wygra najlepszy !

Robert Góźdź

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz