Górnik Łęczna liderem I ligi

1  liga logoW niedzielę, po wyjazdowym zwycięstwie z Termalicą Nieciecza, klub z Łęcznej awansował na pozycję lidera na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Jurija Szatałowa zwyciężył 1:0 i w tym momencie ma tyle samo punktów co GKS Bełchatów.

Zawodnicy Górnika bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 7 minucie po uderzeniu Grzegorza Bonina, bramkarz z Niecieczy musiał wyjmować piłkę z siatki. Dalsze ataki zespołu z Lubelszczyzny przyniosły pośredni skutek w 30 minucie, kiedy to czerwoną kartkę ujrzał bramkarz gospodarzy- Grzegorz Kasprzik. W drugiej połowie gracze Górnika kontrolowali przebieg gry, nie dopuszczając przeciwnika do własnego pola karnego, kilka razy zagrażając bramce Termaliki.

Po 16 kolejkach Górnik, pierwszy raz w tym sezonie zajmuje pierwsze miejsce tabeli. W następnej kolejce zmierzy się ze Stomilem Olsztyn w Łęcznej.