Fotografia w mediach – zaproszenie na konferencję

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL i Katedra Komunikacji Wizualnej zapraszają na I Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu „Przestrzenie komunikacji wizualnej – nowe odsłony”. Tematem konferencji, która odbędzie się we wtorek 6 czerwca, będzie „Fotografia w mediach”. Konferencja odbędzie się w sali 228 w Gmachu Głównym KUL (Al. Racławickie 14). Zapraszamy do udziału.

Aktualnie paradygmat wizualności określa sposób myślenia o otaczającej nas rzeczywistości, a komunikacja wizualna stała się naczelną kategorią poznawczą. Czujemy więc potrzebę stworzenia płaszczyzny wymiany myśli teoretyków i badaczy komunikacji wizualnej. Fotografia stanowi jedną z ważniejszych form w pejzażu mediów wizualnych i wciąż, w znacznej mierze, kształtuje oblicze współczesnej kultury. Znajdujemy ją wszędzie – począwszy od badań naukowych, po sztukę, literaturę, ekspansywny świat mediów. Nieprzypadkowo zatem pierwsza konferencja z naszego cyklu jest zatytułowana: Fotografia w mediach.

Temat konferencji skupiony jest zatem na szeroko rozumianym społeczno-kulturowym kontekście funkcjonowania fotografii w przestrzeni komunikacyjnej. Uczestnicy konferencji, badacze z całej Polski, swoją refleksją naukową obejmą w szczególności rozległą i zróżnicowaną sferę twórczości łączącej fotografię z innymi mediami zarówno tradycyjnymi (literatura, prasa, telewizja, film, materiały video) jak i „nowymi” (telefony komórkowe, media społecznościowe, internet, witryny www, multimedia, gry komputerowe).

Zapraszamy do udziału. Wstęp wolny.

Patronat nad konferencją: TVP LublinLubelski Gość Niedzielny, Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL, Gazeta Studencka „Coś Nowego”, Passion TV.

Program konferencji

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz