Finał Olimpiady Wiedzy o Mediach

logo OWMDawny gmach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego stał się areną finału II edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Wśród 147 uczestników z całej Polski dobrze wypadli finaliści lubelskiego etapu Olimpiady. Siódme miejsce zajął Jakub Oszust z ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie, a pięcioro kolejnych reprezentantów naszego regionu wywalczyło indeksy na kierunek dziennikarski. Gratulujemy!

Dwudniowy Finał (18-19 marca br.) składał się z pisanego przez uczestników testu z zakresu wiedzy o mediach i quizu, w którym finałowa 12 walczyła o miejsca premiowane nagrodami rzeczowymi i indeksami na wyższe uczelnie. Cennym i inspirującym wydarzeniem było spotkanie z dziennikarzami: Anną Morawską i Krzysztofem Ziemcem. Finaliści zwiedzili także Narodowy Instytut Audiowizualny.

Lubelscy finaliści udali się do Warszawy w pełni zmotywowani. Opiekę nad grupą sprawowała dr Anna Sugier-Szerega i mgr Stanisław Dunin. Do stolicy udała się także niezawodna ekipa Passion TV, która przygotowała materiał reporterski z tego wydarzenia. Zobaczcie koniecznie!

Materiał przygotowali: Rafał Januszczak oraz Patryk Stypuła (Passion TV).

Wszystkim laureatom bardzo GRATULUJEMY wiedzy i mamy nadzieję: do zobaczenia w październiku na IDiKS KUL!

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz