Dr Żurakowska Laureatką Międzynarodowego Festiwalu

dr-zurakowskaZ radością informujemy, że Kapituła Nagrody XXXI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalanów 2016” przyznała I Nagrodę, w kategorii słuchowisk radiowych i audycji cyklicznych, dr Małgorzacie Żurakowskiej (IDiKS KUL) za słuchowisko „Rita”. Muzykę do słuchowiska skomponował dr hab. Grzegorz Tylec. Uroczysta Gala Festiwalu, podczas której przyznano nagrody, odbyła się w Muzeum Galerii Jana Pawła II Fundacji p. Porczyńskich w Warszawie. /fot. RL/

Rita to 2 częściowe słuchowisko opowiadające o życiu św. Rity. Fakty z biografii średniowiecznej mniszki przeplatane są opowieścią prof. Teresy Krasowskiej, która zaangażowała się w sprowadzenie relikwii Świętej do
Krasnegostawu.

Posłuchaj słuchowiska tutaj.

Do udziału w Festiwalu zgłoszono 137 filmów i programów telewizyjnych, 19 programów radiowych, 6 programów multimedialnych oraz strony internetowe z 18 krajów: z Indonezji, Słowacji, Indii, USA, Chorwacji, Czadu, Czech, Filipin, Francji, Hiszpanii, Kazachstanu, Rosji, Niemiec, Słowenii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Zimbabwe i z Polski.

Prace festiwalowe oceniane były w kategoriach: filmów fabularnych i dokumentalnych, amatorskich, edukacyjnych, programów telewizyjnych i radiowych, teledysków i programów multimedialnych.

To nie pierwsze wyróżnienie jakie otrzymała dr M. Żurakowska. W 2014 roku jej audycje o tematyce medycznej zostały najwyżej ocenione w ogólnopolskim konkursie „Dziennikarz Medyczny roku 2014”, w kategorii ‚audycja radiowa’, organizowanym przez Stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia”.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Comment (1) Write a comment

  1. Pingback: Dr Żurakowska z nagrodą w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku" - IDiKS KUL

Dodaj komentarz