Coś Nowego po nowemu

Są młodzi, ambitni i gotowi na nowe wyzwania. Po kilku tygodniach spotkań i snuciu planów wyjechali do Kazimierza, żeby ustalić szczegóły i wejść na nową drogę przygody studenta-dziennikarza. Przejmują pałeczkę po starszych rocznikach studentów dziennikarstwa KUL, którzy przez blisko dekadę tworzyli gazetę studencką Coś Nowego. Poprzeczka zawieszona wysoko im nie straszna. Bo kto, jak nie oni? I kiedy, jak nie teraz? Nowa redakcja gazety studenckiej wróciła z wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego i zabiera się do pracy.

Miejscem wspólnej pracy przeplatanej zabawami był Dom Pracy Twórczej KUL – Rajchertówka. To urocze miejsce nie tylko inspirowało, ale też stwarzało świetną okazje do lepszego poznania się członków redakcji, a także zasad jej funkcjonowania. Czas był krótki, ale też bardzo intensywny. Poprzez ćwiczenia szkoleniowe młodzi studenci dziennikarstwa mogli szukać skutecznych sposobów zarządzania, koordynacji pracy zespołu, lepiej poznać swoje mocne strony, które warte są wykorzystania w pracy redakcji. Wspólne przygotowanie sałatki owocowej, czy planowanie wyjazdu zagranicznego, nie tylko bawiły, ale pokazywały realne możliwości podejmowania ważnych decyzji, mając na uwadze różnorodne talenty i temperament każdego z redaktorów. Całość wyjazdu przeplatała się grami i zabawami, które nie tylko budowały atmosferę wyjazdu, ale także dały okazję większej integracji zespołu.

Według dr Wojciecha Wcisła, organizatora wyjazdu i opiekuna gazety studenckiej Coś Nowego, wyjazd spełnił swoje zadanie. Grupa jest bardzo różnorodna pod względem osobowości i talentów, które kryje i to jest jej prawdziwy potencjał – mówi dr Wciseł. Młodzi mają ambitne plany, stawiają sobie w redakcji realne cele na najbliższe miesiące i lata, a to świadczy o ich pewnej dojrzałości. Niewątpliwie ich atutem jest fakt, że dopiero co zaczęli studia na I roku, więc wszystko przed nimi i mogą budować dalekosiężne strategie. Podejmują ambitne zadanie kontynuacji tego dzieła jakim jest gazeta studencka Coś Nowego, którą kiedyś założyli ich starsi koledzy, a kolejne ekipy i składy redaktorskie udoskonalały i wznosiły na coraz wyższy poziom. Dziś gazeta to nie tylko periodyk w wydaniu papierowym, ale może przede wszystkim strona internetowa cosnowego.idiks.org i obecność w social mediach. Poprzednia ekipa redaktorska, właśnie poprzez te narzędzia w nowych mediach, wprowadziła zupełnie nowy, wysoki standard pracy i jakości gazety w przestrzeni mediów studenckich. Najważniejsze jednak, żeby obecna redakcja wypracowała swój własny, autorski model pracy i szanując pracę poprzedników, dalej kontynuowała dzieło gazety będącej miejscem szkolenia i ciągłego podnoszenia kompetencji studentów dziennikarstwa w ramach Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Mają wielkie możliwości i szanse, które z każdym działaniem jeszcze bardziej będą się powiększać. Szkoda tego nie wykorzystać.

Nowa redakcja już zaczęła publikować swoje artykuły na cosnowego.idiks.org – zobaczcie koniecznie. Na stronie jest już artykuł Kierunek – Kazimierz Dolny! będący podsumowaniem wyjazdu redakcji. Zapraszamy do lektury, a młodej redakcji życzymy powodzenia i wielu ciekawych inspiracji.

Chcesz być na bieżąco – polub fanpage Coś Nowego na Facebooku.

   

       

Fot. Oliwia Flis, Dominika Dybałka, Wojciech Wciseł

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz