„Biblia Audio” superprodukcja – nagrana! Jest głos IDiKS

biblia-audio_janczakNie będzie to zwykły audiobook. 110 godzin słuchowiska w wykonaniu ponad 300 polskich aktorów i 200 amatorów. Całość „ważyć” będzie ok. 8 GB danych w formacie mp3 dostępnych za darmo na stronie internetowej. Została już zrealizowana pierwsza część przedsięwzięcia – nagranie Nowego Testamentu. Do udziału w drugiej części – przygotowaniu dźwiękowej wersji Starego Testamentu – autorzy projektu zaprosili społeczność akademicką KUL i mieszkańców Lublina. Jeden z psalmów wykonał Chór Akademicki. W nagraniu wzięli udział również studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej KUL.

Dowiedziałem się o nagraniu z plakatu na Majdanku. Inicjatywę uważam za szalenie interesującą – przekonuje Emil Janczak, student II roku w IDiKS KUL. Bardzo żałuje, że dowiedziałem się o niej dość późno. Jestem aktorem teatru młodzieżowego i myślę, że poradziłbym sobie nawet z mikrofonem. Ponadto uważam, że takie społeczne akcje zawsze pokazują inicjatywę zwykłych ludzi, którzy gdyby nie odpowiednie organa, nigdy by w czymś takim  nie wzięli udziału. Aktor, który jest producentem tego przedsięwzięcia, Krzysztof Czeczot, okazał się bardzo przyjazny, nagranie było dobrze zorganizowane, a „tłum” zdyscyplinowany. Ciesze się, że mogłem wziąć udział i mam nadzieje, że to nie koniec mojej przygody z projektem „Biblia Audio” – dodaje Janczak.

biblia-audio_janczak3

Podczas niedzielnego spotkania w budynku Centrum Transferu Wiedzy nagrano m.in. sceny zbiorowe, w tym przejście Izraelitów przez Morze Czerwone, ucztę u króla Salomona, modlitwy w świątyni i sceny bitewne.

W ogólnopolski projekt zaangażowanych jest ponad 300 znanych aktorów m.in.: Radosław Pazura, Cezary Żak, Piotr Fronczewski, Wojciech Malajkat, Jerzy Trela, Małgorzata Kożuchowska, Adam Woronowicz i Krystyna Janda. Obok nich, na każdym etapie, w produkcję zaangażowani są również amatorzy. W niedzielę, kilkadziesiąt osób odgrywało sceny pod okiem aktora i reżysera Krzysztofa Czeczota, jednocześnie pomysłodawcy i realizatora słuchowiska. Muzykę do psalmu wykonanego przez Chór Akademicki KUL skomponował Michał Lorenc, ceniony twórca muzyki filmowej.

biblia-audio_janczak2

Posłuchaj fragmentu „Biblii Audio” i dowiedz się więcej o projekcie klikając tutaj.

Zobacz relację TV KUL z nagrania.

Fot. Tomasz Koryszko

 

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz