Bezkonkurencyjna dr Żurakowska z kolejną nagrodą!

Dr Małgorzata Żurakowska, podobnie jak przed rokiem, zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii „programy radiowe-słuchowiska” podczas kolejnego już XXXII Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „KSF Niepokalana 2017”. Wyróżnione zostały za dwie audycje, które zgłosiła do konkursu: „Matka nie opuszcza” i „Opiekun Pani Biedy”, w której produkcję zaangażowani byli również nasi studenci oraz aktorzy lubelskich teatrów: T. Bielawiec, P. Gąsiorowicz, M. Majewski i ks. dr Rafał Pastwa – szef lubelskiego Gościa Niedzielnego. Serdecznie gratulujemy!


O nagrodzonym słuchowisku „Opiekun Pani Biedy” na stronie lubelskiego Gościa Niedzielnego, dr Żurakowska mówiła: – Jest rok Brata Alberta, a ja lubię „tropić świętych”. To tak na przekór temu, co siedzi głęboko w nas – nie wierzymy w większości, że świętym może zostać każdy z nas. Poza tym biogramy brata Alberta są dość suche. Szukałam w nim człowieka – to co znalazłam – opisałam w słuchowisku, między innymi fakt, że kiedy amputowano mu nogę nie było nic, a czym można byłoby go znieczulić, podano mu mocne, zapalone cygaro. Ale ból był tak silny, że tracąc przytomność- połknął je. Kiedy się to działo miał 18 lat. Kilka lat później nauczył się jeździć na łyżwach – i był w tym znakomity! To tylko część faktów, więcej w audycji – wyjaśnia laureatka.

„Matka nie opuszcza” to z kolei słuchowisko, którego inspiratorem jest o. prof. Andrzej Derdziuk, organizator obchodów 100-lecia objawień fatimskich na lubelskiej Poczekajce. Tym razem odnalazłam wiadomości o aresztowaniu MB Fatimskiej przez władze PRL w 1978 roku – stąd już tylko krok do interesującej opowieści – opowiada M. Żurakowska.

Info własna/lublin.gosc.pl

Zobacz więcej

Wojciech Wciseł

Wojciech Wciseł

Adiunkt w Katedrze Języka Mediów i Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W latach 2005-2010 odbył na KUL studia doktoranckie – Wydział Teologii, specjalizacja Edukacja Medialna – zakończone uzyskaniem tytułu doktora. Jego zainteresowania naukowe obejmują takie zagadnienia jak: wolontariat, akcje charytatywne, mass-media, dobroczynność, prezentacje medialne, organizacje pozarządowe w mediach, PR w NGO’s, kampanie społeczne, wielokulturowość.

Dodaj komentarz