9 Edycja Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes 2014

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 9 edycji Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych „The One Minutes 2014”. Widowisko rozpocznie się 17 grudnia o godzinie 18:00 w sali kinowej Centrum Kultury.

 

Po raz dziewiąty filmowcy, profesjonaliści oraz amatorzy mieli okazję spróbować swoich sił w krótkiej formie filmowej i stworzyć film nie przekraczający 60 sekund. Jak będą oceniane filmy? Najbardziej będzie ceniona pomysłowość realizacyjna i kreatywność. Nazwa festiwalu nawiązuje do pierwszych filmów braci Lumiere, które trwały tylko minutę. Wynikało to wówczas z ograniczeń technicznych.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło aż 160 zgłoszeń a 104 pozytywnie zostały dopuszczone do II etapu, czyli oceny Jury.

Komisja Jury w składzie: Krzysztof Kornacki – przewodniczący, Julia Kolberger i Błażej Hrapkowicz.
Organizatorem festiwalu jest Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
Patronat i mecenat sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i
Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz

Wstęp na festiwal jest darmowy. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Zobacz więcej

  • Kino za 4 złote w Centrum KulturyKino za 4 złote w Centrum Kultury Nie masz planów na czwartkowe popołudnie? Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na […]
  • Noc muzeówNoc muzeów Już 16 maja w godz. 20:00 – 00:00 odbędzie się długo wyczekiwana Noc Muzeów. Z tej […]
  • Warsztaty KulturyWarsztaty Kultury Coś Cię wkurza, chciałbyś coś zmienić w otaczaczającej Cię przestrzeni, ale nie […]

Dodaj komentarz